Huste.tv - 15.02.2017 13:04

Hit internetu: Maione a jeho prekrásny gól

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv

Banská Bystrica - Internetová televízia HUSTE.tv prináša hokejovým fanúšikom gólovú parádu Mathewa Maionea, ktorú predviedol v zápase 45. kola Tipsport ligy v súboji HC05 iClinic Banská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina.

Tento súboj prvého so štvrtým sa v úvode niesol v znamení šachovej partie, avšak v druhej tretine sa zmenil na exhibíciu domácich. Tí v priebehu 9 minút otočili stav zápasu na 3:1 a hostia si vzali oddychový čas, aby odvrátili katastrofu. Veľmi sa jej však nevyhli, v 40. minúte neobyčajne produktívny Maione v presilovke a po prihrávke od vlastného brankára rozburácal obecenstvo individuálnou akciou. Mathewa Maionea vyniesla na čelo aj extraligová štatistika a od tohto zápasu je v produktivite obrancov v jednej sezóne historicky najúspešnejší, keď preskočil dosiaľ najvýraznejšieho zberateľa kanadských bodov v základnej časti Róberta Pukaloviča.

Čo na tento gól poviete vy? Zaradíme ho medzi nominované góly februárovej Zlatej prilby?