Huste.tv - 16.06.2017 16:38

Basketbalistky na úvod ME nestačili na favorizované Turecko

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenské basketbalistky prehrali v úvodnom vystúpení na majstrovstvách Európy v Česku (16. - 25. júna) s Turkyňami 58:69 (33:45). Aj keď zverenky Marian Svobodu túžili v prvom zápase prekvapiť, favorit nič také nedovolil.

Už po prvom polčase si Turkyne vypracovali 12-bodový náskok. Slovenské reprezentantky zaostávali a nedarilo sa im na súperky dotiahnuť. Navyše, líderka tímu Zuzana Žirková mala po I. polčase na konte až tri osobné chyby, v úvode tretej štvrtiny už 4. Rovnaký osud postihol v závere tretej desaťminútovky aj druhú najskúsenejšiu Annu Jurčenkovú. Slovenkám sa nedarila streľba, slabšia mali najmä úspešnosť trojkových pokusov. Napriek tomu dokázali tretiu štvrtinu vyhrať 12:11, celkovo však zaostávali o 11 bodov. Svoboda sa rozhodol do poslednej štvrtiny opäť zapojiť aj Žirkovú, no štvrťfinalistky z posledných OH v Riu de Janeiro zvýšili svoj náskok už na 17 bodov. Slovenkám sa podarilo v závere ešte znížiť na rozdiel 9 bodov najmä zásluhou Barbory Bálintovej, ktorá bola so 17 bodmi najlepšou hráčkou tímu.

Slovenky musia na prehru rýchlo zabudnúť, už v sobotu ich od 12.30 h čaká zápas proti Bieloruskám, ktoré prekvapujúco prehralo s Talianskom 60:80.