Huste.tv - 17.06.2017 08:30

Úspech je kolektívne dielo. Šafrankov najdôležitejší gól kariéry

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Zrejme len málokto by pred európskym šampionátom futbalistov do 21 rokov v Poľsku predpovedal, že prvý gól Slovákov na turnaji strelí obranca talianskej Ternany Martin Valjent. A predsa, práve dôrazný zadák hrajúci v národnom mužstve na pravej strane defenzívy vyrovnal na priebežných 1:1 v 20. minúte piatkového lublinského zápasu A-skupiny proti domácemu výberu. Keďže striedajúci útočník Pavol Šafranko sa v 78. minúte postaral o dokonalý obrat (2:1), Valjentova radosť bola úplná.

"Určite som nečakal, že dám prvý gól Slovenska na majstrovstvách Európy, nie som nijaký ofenzívny hráč. Sú to skvelé pocity. Najdôležitejší je však kolektívny výsledok, ten ma teší oveľa viac," povedal Valjent. V závere úvodnej minúty stretnutia sa aj on musel vyrovnať s nepríjemným a neočakávaným úderom - gólovou hlavičkou Patryka Lipského. "Pocity sa trochu miešali, úvod vôbec nebol dobrý, no skončilo to happyendom. Podarilo sa nám to otočiť, ako viackrát v kvalifikácii, musíme si však dávať väčší pozor na začiatky zápasov," dvihol varovný prst 21-ročný dubnický rodák a doplnil: "Ani ťažké chvíle v zápasoch nás nezlomia. V mužstve je viacero lídrov, ktorí to dokážu upokojiť a potiahnuť. Sme šťastní, že sme to otočili. Aďo Chovan v bránke nás v dvoch - troch momentoch neuveriteľne podržal, aj vďaka tomu máme tri body."

Útočník Dunajskej Stredy Pavol Šafranko síce má strieľanie gólov v popise práce, to, že sa mu podarí streliť víťazný po piatich minútach pobytu na ihrisku však zrejme nepredpokladal ani sám. "Po góle som si už len užíval tú chvíľu. Som rád, že sme získali veľmi dôležité tri body. Pripomínam však mužstvo - každý na ihrisku nechal maximum, a preto sme uspeli. Všetci videli, že sme boli v zápase lepším mužstvom a dominovali sme," vyhlásil po dueli spokojný Šafranko a dodal: "Už môžem povedať, že to bol môj najdôležitejší gól kariéry. Skórovať na ME sa nepodarí každému, veľmi ma to teší." Nezabudol na podporu z hľadiska: "Fanúšikom veľmi ďakujeme, že prišli. Musím pochváliť aj domácich, utvorili skvelú atmosféru."

Keďže Švédi v piatkovom úvodnom zápase "áčka" v Kielcoch remizovali s Angličanmi 0:0, Slováci sú na čele skupiny a ako jediní majú tri body. Zverencov českého trénera Pavla Hapala v pondelok v Kielcoch čaká duel proti Angličanom (18.00 h), vo štvrtok uzavrú svoje účinkovanie v základnej skupine lublinským súbojom proti Švédom (20.45 h). Do semifinále preniknú víťazi každej z troch základných skupín a mužstvo s najlepšou bilanciou z druhých priečok. "Musíme zostať nohami na zemi, pokojní, pripraviť sa a veriť, že sa dá niečo dokázať aj proti Anglicku. Sú tam hráči z Premier League, individuálne silní. Uvidíme, čo vymyslí tréner, my sa pokúsime zvíťaziť. Začalo sa to ideálne, sme na čele skupiny. Čakajú nás však dva zápasy a bude to veľmi náročné. Musíme zostať pokojní a uvidíme, kam to dotiahneme," skonštatoval Valjent, ktorého doplnil Šafranko: "Proti Angličanom sa musíme viac sústrediť na začiatok zápasu. Verím, že máme takú kvalitu, aby sme s nimi hrali minimálne vyrovnanú partiu."


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.