Huste.tv - 17.06.2017 12:26

Hráč duelu Lobotka. Ak otočíme aj proti Albionu, nenahnevám sa

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Prvý zlikvidoval dve čisté šance súpera, druhý si kombináciou prehľadu, techniky a bojovnosti podmanil stred poľa a dočkal sa ocenenia pre najlepšieho hráča zápasu. Brankár Adrián Chovan a stredopoliar Stanislav Lobotka patrili v Lubline ku kľúčovým postávam piatkového víťazného zápasu Slovákov proti domácim Poliakom (2:1) v A-skupine ME futbalistov do 21 rokov.

Súboj sa pritom pre zverencov Pavla Hapala začal najhorším možným spôsobom: neprešla ani minúta a Slováci gólom Patryka Lipského prehrávali 0:1. Chovan si na loptu ani nesiahol. "Inkasovať v úvode je to najhoršie, čo sa brankárovi môže stať. Zatriaslo to s nami. Pred zápasom som však vravel, že pod tlakom budú domáci, a Poliakom ten gól uškodil," povedal po stretnutí gólman AS Trenčín, ktorého doplnil záložník dánskeho Nordsjaellandu Lobotka: "Ukázali sme charakter. Dali sme do toho všetko, srdce, a ukázal sa výsledok." Honor pre hráča zápasu ho, pochopiteľne, potešil, nezabudol však na kolektív: "Je to príjemný bonus, no myslím si, že by si to zaslúžilo veľa chalanov, celý tím. Hrali sme neuveriteľne, jeden za druhého. Hneď by som tú cenu rozdelil medzi všetkých."

Defenzívny stredopoliar Hapalovej zostavy na margo piatkového diania ešte podotkol: "V niektorých momentoch sme mohli hrať lepšie, mali sme tam ľahké straty. Dobre sme však kombinovali, nebáli sme sa hrať a užívali sme si to. Poliaci si potom zrejme uvedomili, že to nebude také ľahké, ako to prezentovali v médiách." Stredopoliar Leicestru City Bartosz Kapustka po zápase ocenil výkon súpera, citoval ho oficiálny web šampionátu: "Verili sme v dobrý úvodný zápas. Dali sme rýchly gól, potom však boli Slováci lepší. Vedeli sme, že prvý duel bude pre nás veľmi dôležitý, Slováci však po našom dobrom začiatku boli lepší než my a zaslúžili si víťazstvo."


Ďakujeme za vaše názory

Napíšte nám: info@huste.tv