Huste.tv - 18.06.2017 13:30

Beňuš druhý vo finále C1, Dukátová deviata v K1 v Prahe

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský reprezentant Matej Beňuš vybojoval skvelé druhé miesto vo finále kategórie C1 na úvodných pretekoch nového ročníka Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Troji. Lepší ako strieborný olympionik z Ria de Janeiro Beňuš bol vo finále iba Nemec Sideris Tasiadis, predstihol ho o 1,52 s. Obaja si pripísali po 2 trestné sekundy. Na bronzovej priečke skončil Talian Raffaello Ivaldi.

Druhý slovenský zástupca vo finále Michal Martikán skončil na ôsmej pozícii. Chvíľu to vyzeralo, že držiteľ piatich olympijských medailí Martikán dokonca predstihne Beňuša, ale potom mu dodatočne zarátali nesprávny prejazd bránkou číslo 8 a chytená "päťdesiatka" spolu s ďalšími 2 trestnými sekundami skúseného Liptáka odsunuli na ôsme miesto. V elitnej finálovej desiatke chýbal čerstvý majster Európy z Tacenu Alexander Slafkovský, ktorému nevyšla semifinálová jazda.

Slovenke Jane Dukátovej nevyšlo finále kategórie K1 ženy. Skúsená reprezentantka a obhajkyňa celkovo tretej priečky vo Svetovom pohári na bránke číslo 15 utŕžila "päťdesiatku" a celkovo s 52 trestnými sekundami sa zaradila až takmer na chvost desaťčlennej finálovej zostavy, skončila deviata. Víťazkou sa stala Španielka Maialen Chourrautová. Úradujúca olympijská víťazka z Ria de Janeiro predstihla iba o 24 stotín sekundy Britku Kimberley Woodsovú. Tretia skončila Nemka Ricarda Funková.

Svetový pohár vo vodnom slalome - Praha:

C1 muži: 1. Sideris Tasiadis (Nem.) 100,36 (2), 2. Matej Beňuš (SR) 101,88 (2), 3. Raffaello Ivaldi (Tal.) 101,92 (2),...8. Michal Martikán (SR) 150,58 (52)
K1 ženy: 1. Maialen Chourrautová (Šp.) 104,68 (0), 2. Kimberley Woodsová (V. Brit.) 104,92 (0), 3. Ricarda Funková (Nem.) 108,06 (4),...9. Jana Dukátová (SR) 156,58 (52)