Huste.tv - 18.06.2017 17:24

Hapal pred Anglickom: Čaká nás možno najťažší súper v skupine

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal má jasno v zložení základnej zostavy na pondelkový druhý súboj SR na ME tejto vekovej kategórie v Poľsku, z taktických dôvodov ju však ani tentoraz neprezradil. Slováci si v Kielcoch v základnej A-skupine zmerajú sily s Angličanmi, úvodný výkop je o 18.00 h. Slováci v piatok v Lubline vo svojom úvodnom vystúpení zdolali domácich Poliakov 2:1, Angličania v ten deň v Kielcoch hrali bez gólov so Švédmi. "Všetci hráči sú zdraví, v mužstve je dobrá nálada. Do stretnutia ideme s ambíciou zvíťaziť," povedal Hapal počas nedeľňajšej predzápasovej tlačovej konferencie v dejisku stretnutia a pokračoval: "Čaká nás však veľmi ťažký súper, možno najťažší v skupine. Prvý cieľ je však zvíťaziť. Uvidíme po zápase, či by sme boli spokojní s bodom. Angličania sú si vedomí, že ak s nami prehrajú, sú bez šance na postup z prvej priečky."

Kouč Slovákov vyzdvihol niektoré prednosti najbližšieho protivníka. "Samozrejme, pozrel som si úvodné vystúpenie Angličanov na turnaji. V prvom polčase boli dominantní, po zmene strán sa však aj báli o výsledok; Švédi nepremenili pokutový kop. Majú veľkú kvalitu, sú silní a rýchli, nebezpeční v krídelných priestoroch. Bude veľmi dôležité, ako sa nám bude dariť v osobných súbojoch," vyhlásil Hapal.

Slovenskí reprezentanti si môžu ako prví na šampionáte zabezpečiť postup do semifinále - stane sa tak, ak zvíťazia nad Angličanmi a zároveň v pondelkovom večernom lublinskom stretnutí Švédi nezdolajú Poliakov (hrá sa od 20.45 h). Ak Slováci s Angličanmi neprehrajú, udržia si výhodu - pred záverečným duelom v "áčku" proti Švédom budú mať boj o postup vo svojich rukách. "Samozrejme, radi by sme postúpili už zajtra," skonštatoval kormidelník slovenských sokolíkov a na margo základnej zostavy doplnil: "Nepoviem, či v zostave budú nejaké zmeny, no určite v súvislosti s taktickými zámermi a iným súperom o niečom uvažujeme."

Stopér Milan Škriniar očakáva mimoriadne náročný duel a naznačil, čo môže rozhodnúť o výsledku. "Máme na to, aby sme sa im vyrovnali v agresivite. To možno bude kľúčové. Hernú kvalitu máme veľmi veľkú," vyhlásil obranca janovskej Sampdorie a dodal: "Rozhodne chceme vyhrať. Možno po zápase budeme spokojní s bodom, uvidí sa až potom. Nehľadíme na to tak, že môžeme vyradiť Angličanov. Sústredíme sa na seba, chceme hrať čo najlepšie a uspieť."

Slováci absolvujú v nedeľu od 17.30 h na Kielce Stadium oficiálny predzápasový tréning.

Predpokladaná základná zostava Slovenska na pondelkový zápas v Kielcoch (18.00 h) proti Anglicku v A-skupine ME 2017 futbalistov do 21 rokov v Poľsku:
A. Chovan - Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň - Lobotka - A. Rusnák, Chrien, Bero, Mihalík - Zreľák


Ďakujeme za vaše názory

Napíšte nám: info@huste.tv