Huste.tv - 17.07.2017 21:55

Totti zostáva funkcionárskym vlkom

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita/huste

Štyridsaťročná ikona AS Rím o tom informovala v pondelok prostredníctvom sociálnych sietí, v rímskom klube bude pokračovať ako riaditeľ. Totti si dres AS naposledy obliekol 28. mája v domácom víťaznom zápase talianskej Serie A proti FC Janov (3:2). Rímsky rodák pôsobil v A-tíme tohto klubu od roku 1992. Ofenzívny univerzál zasvätil celý svoj futbalový život jedinému mužstvu a od roku 1998 bol i kapitánom "vlkov", v klube drží viaceré rekordy. Jestvovala možnosť, že kariéra dlhoročného reprezentanta Talianska ešte bude pokračovať v inom mužstve, napokon z tejto alternatívy zišlo. "Časť môjho života ako futbalistu sa skončila. Teraz sa začína ďalšia, dôležitejšia. Dávam sa k dispozícii klubu, od mladých hráčov až po prezidenta. Do 28. mája som uvažoval len o hraní futbalu, užívaní si ho a chcel som byť prospešný pre mužstvo. Teraz idem ďalej, otáčam list. Budem rozmýšľať o novej úlohe, ktorá mi prinesie veľa dobrého," uviedol Totti.

Francesco Totti odohral za AS 786 zápasov a strelil 307 gólov. Získal titul v Serie A (2001), dvakrát Taliansky pohár i superpohár, s národným tímom triumfoval na majstrovstvách sveta v Nemecku (2006).


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.