Huste.tv - 11.08.2017 13:00

Dembélé svojvoľne vynechal tréning. Dortmund odmietol ponuku Barcelony

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, youtube

Španielskemu futbalovému klubu FC Barcelona sa zatiaľ nedarí nahradiť Brazílčana Neymara, ktorý minulý týždeň prestúpil za 222 miliónov eur do Paríža St. Germain. Katalánci najskôr neuspeli v snahe získať Philippa Coutinha z FC Liverpool a zdá sa, že nepochodia ani v prípade Ousmaneho Dembélého z Borussie Dortmund. Zástupcov vestfálskeho klubu totiž neuspokojila ponuka zo strany Barcelony. "Borussia viedla rozhovory s FC Barcelona ohľadne Dembélého prestupu. Počas stretnutia druhá strana predložila ponuku, no tá nezodpovedá mimoriadnym schopnostiam hráča alebo jeho hodnoty pre náš klub, a ani nezohľadňuje súčasnú situáciu na európskom prestupovom trhu. Preto sme túto ponuku zamietli. Barcelona neprišla so žiadnym ďalším návrhom, a tak sa prestup hráča nekoná. Celý transfer je v tejto chvíli nepravdepodobný," uvádza sa v stanovisku BVB.

Obchodný riaditeľ "žlto-čiernych" Hans-Joachim Watzke pred niekoľkými dňami vyhlásil, že odstupné 100 miliónov eur nie je dostatočné a Nemci sú ochotní baviť sa o transfere pri sume minimálne 135 miliónov. Dembélé sa vraj v ostatných hodinách rozhodol trucovať a vo štvrtok dokonca svojvoľne neprišiel na tréning. "Nevieme prečo, ale Ousmane Dembélé nebol na tréningu. Nepodarilo sa nám s ním spojiť. Neskôr mi povedal, že sa s kamarátmi vybral do Paríža," nahnevane skonštatoval tréner Borussie Peter Bosz.

Dvadsaťročný Dembélé prišiel do Dortmundu minulý rok zo Stade Rennes za 15 miliónov eur. Hneď vo svojej premiérovej sezóne v Nemecku nastúpil v 50 zápasoch a strelil 10 gólov. Športový riaditeľ Michael Zorc oznámil, že podobné správanie nebude tolerovať a v klube napokon Dembélého suspendovali. "Takéto zlé správanie musí byť potrestané. Okrem toho, po konzultácii s naším trénerom sme mu do konca tohto týždňa zakázali trénovať a nepredstaví sa ani v pohárovom zápase proti tímu Rielasingen-Arlen," vyhlásil podľa webu soccerway.com niekdajší príkladný kapitán Borussie Dortmund.


Ďakujeme za vaše názory

...;;;
Napíšte nám: info@huste.tv