Huste.tv - 13.08.2017 10:44

Zranený Bolt nedobehol. Štafetu na 4 x 100 m vyhrali senzačne Briti

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, youtube

V sobotnom finálovom bloku na 16. majstrovstvách sveta v atletike v Londýne rozdali sedem medailových kolekcií. V záverečnom finále dňa sa definitívne lúčil s atletickou kariérou Usain Bolt, no bola to smutná rozlúčka. Jamajčania túžiaci po zlate štafetu na 4 x 100 m nedokončili. Finišman Bolt dostal do ľavej nohy kŕč a namiesto cieľa skončil ležiaci na ovále. Z ôsmeho titulu na 4 x 100 m sa však netešili ani USA, lebo na záverečnom úseku prešprintoval Colemana (2. vo finále na 100 m) Brit Nethaneel Mitchell-Blake. Briti v zostave Ujah, Gemili, Talbot, Mitchell-Blake utvorili svetový výkon roka 37,47 sekundy, Američanov zdolali o 5 stotín.

Veľká Británia ešte nikdy v histórii MS nezískala zlato. Londýnsky triumf pripomenul senzačné víťazstvo štafety Veľkej Británie na OH 2004 v Aténach. Bronz získalo japonské kvarteto za 38,04. Usain Bolt ukončil kariéru s 11 zlatými, 2 striebornými a 1 bronzovou na MS, na olympijských hrách si vybojoval 8 zlatých medailí.