Huste.tv - 08.09.2017 08:12

Hamšík naznačil koniec v Neapole. Túži po titule a rekorde Maradonu

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, youtube

Slovenský kapitán talianskeho futbalového klubu SSC Neapol Marek Hamšík sa nechce porovnávať s niekdajšou ikonou "Partenopei" Diegom Maradonom, túži však prekonať Argentínčanov interný rekord v počte strelených gólov. Päťdesiatšesťročný majster sveta z roku 1986 strávil v Neapole sedem sezón (1984-1991), počas ktorých zaznamenal 115 gólov. Táto cifra sa však čoraz viac otriasa v základoch zásluhou Hamšíka, ktorý má v tejto chvíli na konte iba o dva presné zásahy menej. "Naozaj dúfam, že dokážem prekonať tento rekord. Maradona je v Neapole ako Boh, bolo by úžasné predstihnúť ho," vyhlásil Hamšík pre nemecký magazín Kicker.

Tridsaťročný Banskobystričan zároveň pripomenul, že spomenutú individuálnu métu by najradšej skombinoval so ziskom majstrovského titulu v Serie A, na ktorý fanúšikov spod Vezuvu čakajú od ročníka 1989/1990. "Samozrejme, nemôžem sa s ním porovnávať, ale bolo by to niečo šialené, keby som v tej istej sezóne prekonal Maradonu a taktiež by sme dokázali vyhrať ´Scudetto´. Víťazstvo v lige je v tejto sezóne náš hlavný cieľ. Serie A bude tentoraz omnoho vyváženejšia. Najskôr chcem prekonať Maradonov rekord," doplnil Hamšík, ktorý do Neapola prestúpil v roku 2007 z Brescie.

Možnosť atakovať pozíciu najlepšieho strelca v neapolskej klubovej histórii by však s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nemal, keby sa pred niekoľkými rokmi rozhodol prijať ponuku Juventusu Turín alebo AC Miláno. "V minulosti som odmietol ponuky z týchto klubov, pretože som sa na to necítil pripravený. Som však rád, že som v Neapole, z profesionálnej aj ľudskej stránky. Moju kariéru by som dokonca mohol ukončiť tu, možno po zisku ´Scudetta´. Dúfam, že naň nebudem musieť čakať do štyridsiatky," skonštatovala opora slovenskej reprezentácie.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.