Huste.tv - 23.10.2017 21:37

Neuveriteľné! Slovan si poradil s Dinamom Moskva

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita

Hráči Slovana Bratislava v pondelok ukončili sériu štyroch prehier v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Dinamo Moskva 4:2. Zverenci trénera Eduarda Zankovca si proti tomuto súperovi z hlavného mesta Ruska pripísali premiérový domáci triumf počas celého účinkovanie v KHL.

Po bezgólovej prvej tretine poslal Slovan do vedenia Colby Genoway, no neskôr za hostí vyrovnal Vladimir Briukvin. Ešte pred druhou prestávkou za domácich skórovali Zach Boychuk a Lukáš Kašpar. Za hostí síce skorigoval Andrej Kutejkin, ale Slovan si už ustrážil zisk troch bodov. Gólovú bodku za duelom dal v 59. min do prázdnej bránky Lukáš Kašpar.

Po pondelku má bratislavský klub na svojom konte 25 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 12. pozícia. Na ôsmu priečku Severstaľu Čerepovec, ktorá zaručuje prienik do play-off, strácajú "belasí" jedenásť bodov. Slovan sa najbližšie predstaví v stredu 25. októbra o 19.00 h doma proti Lokomotivu Jaroslavľ.

Hokej - Kontinentálna hokejová liga (KHL):

HC Slovan Bratislava - Dinamo Moskva 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Góly: 28. Colby Genoway (Meszároš, Z. Boychuk), 36. Z. Boychuk (L. Kašpar), 40. L. Kašpar (Viedenský, Řepík), 59. L. Kašpar - 34. Briukvin (Alexejev, Tereščenko), 54. Kutejkin
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kuľov, Cyplakov - Ivanov, Streľcov (všetci Rus.), 6832 divákov

Slovan: Mazanec - Ebert, Després, Meszároš, Bačík, T. Voráček, Švarný - Řepík, Z. Boychuk, L. Kašpar - Colby Genoway, Viedenský, T. Hrnka - Skalický, A. Šťastný, Michal Hlinka - Juraj Mikúš, Sádecký, Marek Hecl
Dinamo Moskva: Jeriomenko - Kutejkin, Rylov, I. Nikulin, A. Volkov, J. Zajcev, Višnevskij, Soloviov - Varnakov, Boyd, Salminen - Arťuchin, Tereščenko, Briukvin - Tarasov, Jakovlev, N. Komarov - Sidľarov, Jefremov, Markovin - od 21. min Alexejev