Huste.tv - 14.11.2017 12:15

Útok na televízne štúdio si Švédi zopakovali po dvoch rokoch

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, youtube

Scéna ako z akčného filmu a nie futbalového zápasu. Po záverečnom hvizde na milánskom San Sire rozradostení švédski futbalisti vzali útokom televízne štúdio Kanal 5, kde práve spovedali ich trénera Janneho Anderssona po barážovom triumfe nad Talianskom. Improvizovaný pult aj s aktérmi rozhovoru sa takmer ocitli na zemi, keď na nich naskákalo oslavujúce žlto-modré klbko. Švédske médiá však pripomínajú, že táto bizarná oslava postupu na majstrovstvá sveta nebola až taká spontánna, ako to na prvý pohľad vyzeralo. Sportbladet tvrdí, že čosi podobné vyviedli oslavujúci Švédi aj pred dvoma rokmi, keď postúpili na majstrovstvá Európy do Francúzska po barážovej odvete v Dánsku. Vtedy sa medzi "napadnutými" ocitol aj Zlatan Ibrahimovič počas televízneho interview po strelení rozhodujúcich dvoch gólov do dánskej siete.

"Rozhodli sme sa a urobili to isté, čo vtedy v Dánsku. Sú to emócie a zábava," vysvetlil švédsky kapitán Andreas Granqvist v rozhovore pre Sportbladet. Oslavné video s "hurónskym" útokom hráčov na televízne štúdio sa ihneď rozšírilo na internete a malo obrovskú sledovanosť. Prvotný popud vyšiel z twitterovej prezentácie Kanal 5. Člen produkčného tímu tejto spoločnosti priznal, že hráči vopred vedeli o možnosti tohto druhu oslavy postupu na MS 2018. Nikoho však nenútili, aby to urobil. "Načo to celé bolo dobré? Minimálne tak trochu na propagáciu Kanal 5," neodpustil si poznámku Sportbladet.

Keď pred dvoma rokmi hovoril Ibrahimovič o tom, že poslal Dánov do dôchodku, teraz si môžu to isté povedať jeho nástupcovia o Talianoch. V azúrovom drese končia v reprezentácii okrem charizmatického brankára Gianluigiho Buffona minimálne ďalší dvaja hráči - Andrea Barzagli a Daniele De Rossi. Vzhľadom na bujarú oslavu Švédov si portál sportbibeln.se pomohol titulkom: "Magické scény: naši hrdinovia poslali televízne štúdio do dôchodku."


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.