Huste.tv - 22.11.2017 20:30

Košičanky zvládli kľúčový zápas a zaistili si postup zo skupiny

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita

Basketbalistky Good Angels Košice v stredu doma zvíťazili nad hráčkami Krasnojarska 77:61 a zaistili si postup do ďalšej fázy Európskeho pohára FIBA žien 2017/2018. Košičanky vstúpili do zápasu ideálne, keď si v prvej štvrtine vypracovali 14-bodový náskok. Hostky však v druhej časti prevzali iniciatívu a do polčasovej prestávky znížili manko na 5 bodov. Po obrátke však opäť dominovali zverenky trénera Petra Jankoviča. Rozhodujúci náskok si Good Angels vypracovali v tretej desaťminútovke, ktorú ovládli 21:8. Najlepšou strelkyňou duelu sa stala v drese domácich Američanka Darxia Morrisová, ktorá nazbierala 18 bodov. Košice sa na záver skupinovej fázy predstavia 29. novembra od 17.00 h v slovenskom derby v Ružomberku, kde budú na diaľku bojovať s tureckým Mersinom o konečné prvé miesto v tabuľke "béčka".

Európsky pohár FIBA 2017/2018 - B-skupina:

Good Angels Košice (SR) - Jenisej Krasnojarsk (Rus.) 77:61 (28:14, 12:21, 21:8, 16:18)
Zostava a body Košíc: Morrisová 18, Jurčenková 14, M. Páleníková 10, Petersová 8 (10 doskokov), Z. Žirková 6 (Stehlíková 6, Deptová, Bálinotvá a Šarauskaite po 5, A. Theiner 0)
Najviac bodov Krasnojarska: Monroeová 15. Svaryte 12, Marčenková 9
TH: 5/1 - 20/13, fauly: 23 - 21, trojky: 8 - 4