Huste.tv - 25.11.2017 14:10

Košice už nechcú od Spilara takú potupu, tak ho vzali medzi seba

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

V tomto našom videu môžete vidieť úvodný vzájomný duel Liptákov s Košicami, kde sa Spilár predviedol nádherným víťazným gólom. Možno aj to je dôvod, prečo si ho oceliari stiahli späť do svojho tímu. 

HC Košice si s MHk 32 Liptovský Mikuláš vymenili útočníkov v rámci najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy. Z metropoly východu zamieril na Liptov Patrik Koyš, opačným smerom išiel Gabriel Spilar. Kluby uzavreli dohodu na zatiaľ nešpecifikované obdobie.

"Som si istý, že aj toto je jedna z ciest, ako posúvať nielen hokej. Šport má vyššie poslanie, než sú výsledky jednotlivých zápolení. Osobne si veľmi cením, že sme s Liptákmi našli spôsob, ako tento zmysel naplniť aj v takomto prípade. Obaja hokejisti nás po vzájomných rozhovoroch presvedčili, že potrebujú nový impulz a ak toto je alternatíva, naša organizácia urobí všetko pre to, aby sa na Slovensku rozvíjali talenty bez ohľadu na značku, ktorú aktuálne reprezentujú. Patrikovi aj Gabovi želám, aby nový impulz dokázali zužitkovať najmä k svojej spokojnosti, potom budeme spokojní všetci," uviedol pre oficiálnu stránku "oceliarov" výkonný riaditeľ klubu Rastislav Rusič.

Dvadsaťdvaročný Koyš odohral v aktuálnej sezóne za Košice 16 zápasov so ziskom 9 bodov za 1 gól a 8 asistencií. V minulosti pôsobil i v Martine, Poprade či Trenčíne. Šťastie skúšal aj v zámorskej juniorskej QMJHL. V roku 2015 pomohol slovenskej reprezentácii do 20 rokov získať bronzové medaily na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie.

Tridsaťšesťročný veterán Spilar nastúpil v drese Liptovského Mikuláša na 23 stretnutí, v ktorých si pripísal 7 bodov za 3 góly a 4 asistencie. Na Liptov prišiel pred aktuálnou sezónou práve z Košíc. S "oceliarmi" dvakrát ovládol najvyššiu slovenskú súťaž.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.