Huste.tv - 06.12.2017 15:00

Olympijský turnaj bez zbornej? Na koho strane stojí Slovensko?

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) povolil ruským športovcom štart na ZOH 2018 v Pjongčangu len pod neutrálnou vlajkou. Je otázne, ako sa k tomu predstavitelia i samotní športovci z krajiny postavia a či napokon nebudú hry bojkotovať. Utorňajšie rozhodnutie MOV môže skomplikovať hlavne situáciu v hokejovom turnaji.

Pred časom padla definitíva, že na turnaji sa nezúčastnia hráči zo zámorskej NHL, teraz hrozí, že ani z druhej najlepšej ligy sveta KHL. Jej vedenie totiž prednedávnom pohrozilo štrajkom v prípade sankcií voči Rusku za rozsiahly organizovaný doping v krajine. Ruskí športovci sa majú k svojej účasti vyjadriť 12. decembra.

"Neviem si predstaviť, že by bol olympijský turnaj bez Ruska. Myslím si, že by utrpel celý olympijský turnaj a jeho prestíž. Bola by škoda, keby sa do toho zaplietli nejaký dištanc alebo zákazy. Myslím si, že všetci atléti, u ktorých sa našli nejaké pozitívne vzorky, by mali byť potrestaní, ale nemali by sa trestať krajiny ako celok," povedal k dopingovej kauze generálny manažér slovenských hokejových reprezentácii Miroslav Šatan. "My ako zväz sme už posielali na Medzinárodnú hokejovú federáciu podporný list, aby Rusko na tom turnaji štartovalo," dodal.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.