Huste.tv - 06.12.2017 16:55

Putin poslal silný odkaz ruským športovcom ohľadom Pjongčangu

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, TV JOJ

Ruský prezident Vladimir Putin nebude brániť tamojším športovcom v účasti pod olympijskou vlajkou na budúcoročných ZOH v Pjongčangu. "Určite nebudeme vyhlasovať bojkot hier ani brániť pretekárom, ak sa budú chcieť predstaviť v Kórejskej republike," povedal Putin pre štátnu tlačovú agentúru TASS.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) rozhodol na utorkovom zasadnutí exekutívy vo švajčiarskom Lausanne, že Rusi nebudú môcť súťažiť pod vlastnou vlajkou a po ich prípadných víťazstvách nebude znieť ruská hymna. Rusi sa v Pjongčangu predstavia pod olympijskou vlajkou. Budú to však len tí športovci, ktorí preukážu, že ich dlhší čas testovali mimo ruského antidopingového programu. Rusi pozvaní na najväčší zimný olympijský sviatok v Pjongčangu budú mať anglickú skratku OAR, v preklade olympijský športovec z Ruska, a budú môcť súťažiť v individuálnych aj kolektívnych športoch. V prípade víťazstiev týchto športovcov sa bude hrať na slávnostnom ceremoniáli olympijská hymna.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.