Huste.tv - 12.12.2017 15:55

Boj o miestenky. Zimné olympijské hry sú snom každého

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita

Denis Godla s nadšením kývol na pozvánku do slovenskej hokejovej reprezentácie na blížiaci sa turnaj Euro Ice Hockey Challenge v nórskom Hamare (14.- 16. 12.). Mladý brankár fínskeho tímu KalPa Kuopio tvrdí, že možnosť vybojovať si miesto v kádri na zimné olympijské hry v Pjongčangu je lákadlo nad všetky ostatné.

"Je to sen každého hráča dostať sa na olympiádu a chytať v najcennejšom drese. Konkurencia na brankárskom poste v našej reprezentácii je však momentálne veľká. Chalani v Česku či Rusku chytajú výborne, každý z nás má šancu sa tam dostať. Netrúfam si percentuálne vyjadriť moju šancu," uviedol Denis Godla na pondelkovom zraze slovenskej reprezentácie v Bratislave.

Kouč Ramsay na turnaj do Nórska povolal úplne novú brankársku trojicu v porovnaní s novembrovým Nemeckým pohárom. Kým v Augsburgu chytali Ján Laco, Patrik Rybár a Marek Čiliak, teraz proti Francúzom, olympionikom Ruska a domácim Nórom zabojujú o miestenku v tíme pod piatimi kruhmi Branislav Konrád, Denis Godla a Július Hudáček. "Verím, že sa dostanem do bránky a budem môcť ukázať dobrý výkon. Chcel by som svojím výkonom zamotať trénerom hlavu," odkázal Godla nepriamo vedeniu slovenského tímu. "Som rád, že na brankárskom poste máme mnoho kvalitných hráčov. Môžeme preto vymeniť kompletnú trojicu a dať príležitosť ďalším gólmanom," poznamenal kanadský tréner Slovákov Craig Ramsay.

Dvadsaťdvaročný kežmarský rodák Godla odchytal v drese tímu KalPa Kuopio v tejto sezóne zatiaľ 21 zápasov s priemerom 2,49 inkasovaného gólu. Jeho mužstvu patrí ôsma priečka v 15-člennej tabuľke Liigy. "Som spokojný s tým, koľko priestoru dostávam. Zo začiatku sezóny sme sa trápili, teraz to je už lepšie," uviedol hrdina bronzového tímu SR z MS 2015 tejto vekovej kategórie.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.