Huste.tv - 13.02.2018 13:19

Jachtár Pollák piatykrát v sérii najlepší na Slovensku

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

Na víkendovom generálnom zhromaždení Slovenského zväzu jachtingu v Ružomberku vyhlásili najlepších jachtárov roka 2017.

V sekcii okruhový jachting získal ocenenie už piatykrát za sebou Patrik Pollák z klubu Akademik TU Košice. V súčasnosti patrí k európskej windsurfingovej špičke, čo potvrdil aj v roku 2017. Na majstrovstvách sveta triedy Raceboard Masters si vybojoval 3. miesto v celkovom poradí, druhý bol v kategórii Masters. Na majstrovstvách Európy na Balatone skončil štvrtý v absolútnom poradí a obsadil 2. pozíciu v kategórii Masters. Pollák sa súčasne stal aj najlepším jachtárom SR v kategórii dospelých.

V kategórii starších dorastencov (20 - 23 rokov) ocenili Maroša Barana z klubu YC Martin, v mladšom doraste (16 - 19 rokov) bola najlepšia Karolína Beránková z klubu Akademik TU Košice. Beránkovú zároveň vyhlásili za najlepšiu jachtárku aj medzi ženami. V kategórii starší žiaci/žiačky (12 - 15 rokov) je laureátom Ondrej Szitás z klubu JK Tatran Bratislava, v kategórii mladší žiaci/žiačky (5 - 11 rokov) Oliver Brestovský z klubu YC LIMAR Liptovský Mikuláš.

V sekcii námorný a kajutový jachting si v kategórii mužov honor Najlepší jachtár za rok 2017 vyslúžil Peter Šurín z klubu Trim Zvolen, zo žien to bola Andrea Tulejová z YC Slovan Bratislava.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.