Huste.tv - 25.02.2018 20:18

Cibulková padla vo finále. Van Uytvancková jej oplatila prehru z Wimbledonu

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako prvá prehrala za 132 minút tesne 3:6, 6:3, 5:7 s Belgičankou Alison van Uytvanckovou v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji WTA International Hungarian Ladies Open v maďarskej Budapešti (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace v hale). Bol to jej jubilejný 20. zápas o titul na hlavnej profesionálnej úrovni, má po ňom finálovú štatistiku 8:12. Musí si počkať na vyrovnanie kvantitatívneho národného rekordu Henriety Nagyovej.

Cibulková predovšetkým doplatila na výrazne slabšiu efektivitu v kľúčových okamihoch: zužitkovala len 2 zo 14 brejkbalov, zatiaľ čo Van Uytvancková premenila 3 z 5 príležitostí na príjme.

Dvadsaťtriročná 80. hráčka počítačového poradia Van Uytvancková sa revanšovala 28-ročnej Bratislavčanke Cibulkovej (33.) za prehru 6:3, 3:6, 6:8, ktorú inkasovala v 2. kole Wimbledonu 2014 z náskoku 5:2 v rozhodujúcom sete. Stala sa "katyňou" Sloveniek na tomto podujatí: v sobotňajšom semifinále totiž prekonala tzv. lucky loserku z kvalifikácie Viktóriu Kužmovú 6:4, 6:2. Štvrťfinalistka parížskeho antukového grandslamového Roland Garros 2015 Van Uytvancková v minulosti získala jeden singlový primát. Vlani v septembri v kanadskom Québec City si v dueli oň poradila s Maďarkou Tímeou Babosovou 5:7, 6:4, 6:1.

Dvojhra - finále:
Alison van Uytvancková (Belg.) - Dominika Cibulková (SR-1) 6:3, 3:6, 7:5 za 132 minút (43, 38, 51)