Huste.tv - 14.03.2018 11:29

Farkašová je nastavená na päť zlatých. Nervozitu necíti

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

Zatiaľ stopercentná je na XII. zimných paralympijských hrách v kórejskom Pjongčangu zrakovo znevýhodnená zjazdárka Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Farkašovou. Na svahoch v Čongsone získala 31-ročná rožňavská rodáčka štyri najcennejšie kovy v štyroch štartoch - stala sa víťazkou zjazdu, super G, superkombinácie a v stredu aj obrovského slalomu. Do stopercentného maxima jej chýba už len zlato zo slalomu, ktorý príde na rad v nedeľu 18. marca.

"Naša radosť sa s každou medailou kumuluje. Cieľ stále máme nastavený na päť zlatých. Je to skvelý pocit, keď pribúdajú medaily. Nepozorujem väčšiu nervozitu s pribúdajúcimi zlatými. Cítila som sa na trati veľmi dobre. Stále nás to baví, užívame si samotné jazdy aj okamihy po pretekoch,“ povedala po stredajších úspešných pretekoch Henrieta Farkašová.

Farkašová a jej navádzačka Natália Šubrtová v stredu triumfovali suverénne o 5,34 s pred Britkou Mennou Fitzpatrickovou s navádzačkou Jennifer Kehoeovou. Farkašová už má 11 medailí v súčte svojich paralympijských vystúpení, z toho 9 zlatých. Je suverénne historicky najúspešnejšia slovenská športovkyňa z paralympiád. "Aj dnes som urobila chybičky, bol tam aj záklon. Nebolo to však až také dramatické ako v superkombinačnom slalome. Prišlo malé zaváhanie, ale celkovo to boli dve solídne jazdy. Zvíťazili sme s veľkým náskokom, takže je to super. Tešíme sa, že sme prekonali naše maximum ziskom štvrtého zlata na jednej paralympiáde,“ pokračovala Henrieta Farkašová, ktorá stredajší obrovský slalom absolvovala so stužkou vo vlasoch s ľudovými motívmi.

Spolu s Natáliou Šubrtovou štartovali v obrovskom slalome aj v kombinéze s ľudovými vzormi, použijú ju aj v nedeľu v slalome. "Máme dva druhy kombinéz. Jedny na rýchlostné disciplíny a tieto 'krojové' na technické. Slovenské motívy teda zostanú aj na ostatný víkend v Pjongčangu,“ prezradila Farkašová. Jej vždy usmiata navádzačka doplnila: "Vždy sa to snažíme spestriť nejakým doplnkom, dnes to bola stužka vo vlasoch.“ Na otváracom cermeoniáli, na ktorom bola Farkašová vlajkonosička slovenskej výpravy, sa úspešná dvojica predstavila v ľudových krojoch z okolia Piešťan. Rady by ho obe použili aj na niektorom z ďalších ceremoniálov - medailovom či záverečnom.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.