Huste.tv - 14.03.2018 13:04

Vonnovej nepomohol ku glóbusu ani triumf v Aare. Vlhová 17.

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

Talianka Sofia Goggiová sa po prvý raz v kariére stala držiteľkou malého krištáľového glóbusu za sezónne prvenstvo v hodnotení zjazdu vo Svetovom pohári v alpských lyžiarskych disciplínach. Čerstvej olympijskej šampiónke z Pjongčangu Goggiovej stačilo aj druhé miesto vo finálových pretekoch vo švédskom Aare, kde ju o 6 stotín sekundy zdolala jej hlavná rivalka Američanka Lindsey Vonnová. V celkovom sumáre ôsmich pretekov sezóny 2017/2018 Goggiová nazbierala o 3 body viac ako Vonnová. Tretiu priečku si v Aare vyjazdila Američanka Alice McKennisová, za víťaznou krajankou Vonnovou zaostala o 28 stotín.

Skúsenú Vonnovú napriek tesnej prehre v boji o malý glóbus môže hriať pocit z rekordného 82. víťazstva celkovo a 43. v zjazde v pretekoch Svetového pohára. K absolútnemu lídrovi lyžiarskej histórie Švédovi Ingemarovi Stenmarkovi sa najúspešnejšia žena priblížila už na 4 víťazstvá.

Zjazd v rámci finále SP si vyskúšala aj Slovenka Petra Vlhová a skončila na 17. mieste s odstupom 1,17 s na víťaznú Vonnovú. Dvadsaťdvaročnú Liptáčku delilo 9 stotín sekundy od posledného bodovaného 15. miesta, ktoré patrí Nórke Ragnhild Mowinckelovej. Vlhová s výnimkou niekoľkých tréningov a súťaže na nedávnych ZOH v Pjongčangu zjazd dosiaľ prakticky vôbec nejazdila. Skvelá Slovenka priebežne prišla o tretiu priečku v celkovom poradí Svetového pohára. O 33 bodov ju predstihla Nemka Viktoria Rebensburgová, v zjazde v Aare senzačne štvrtá. Už istou víťazkou SP je Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá v stredu na trati zjazdu chýbala.

Záverečný ôsmy zjazd ženskej časti SP 2017/2018 sa odohral na skrátenej trati, silný vietor a nespevnená podložka v pôvodne vrchnej časti organizátorov prinútili skrátiť zjazdovku z pôvodných 2236 m na 1499 m. Počas pretekov zjazdárkam komplikovalo súťaž aj sneženie.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - finále - Aare (Švéd.):

Zjazd žien: 1. Lindsey Vonnová (USA) 55,65 s, 2. Sofia Goggiová (Tal.) +0,06 s, 3. Alice McKennisová (USA) +0,28, 4. Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,33, 5. Jasmine Fluryová (Švaj.) +0,37, 6. Johanna Schnarfová (Tal.) +0,43,... 11. Ester Ledecká (ČR) +0,77,... 17. Petra Vlhová (SR) +1,17.

Konečné poradie vo Svetovom pohári v hodnotení zjazdu (po 8 pretekoch): 1. Sofia Goggiová (Tal.) 509 bodov - malý glóbus, 2. Lindsey Vonnová (USA) 506, 3. Tina Weiratherová (Licht.) 394.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.