Huste.tv - 30.03.2018 11:01

Chicagu sa zranili obaja brankári. A tu začína TENTO veľký príbeh

Zdroj: sita, youtube

Toto bude čítanie...v minulosti neuveriteľný príbeh! Avšak po úprave pravidiel v NHL z minulého leta musí mať domáci tím na štadióne POHOTOVOSTNÉHO brankára schopného zachytať v oboch tímoch v prípade potreby. Práve k tomu v noci prišlo! Chicagu Blackhawks sa v rozcvičke zranil prvý brankár Forsberg, v tretej tretine aj druhý brankár Delia, a tak musel medzi žrde do ostrého zápasu NHL 36-ročný pohotovostný brankár Scott Foster, ktorý počas svojej štvorročnej hokejovej "kariéry" odchytal cca 55 zápasov za Michiganskú univerzitu. Naposledy hral v roku 2005 v univerzitnej lige NCAA. Pred zápasom podpísal amatérsky skúšobný kontrakt. 

Účtovník Foster prišiel a proti jednému z top tímov tejto sezóny Winnipegu chytil všetkých 7 striel. Navyše Paulovi Stasnemu zlikvidoval tutovku. Po každom zásahu sa diváci tešili pomaly ako pri góle!

Po zápase sa stal prvou hviezdou zápasu. Druhou hviezdou bol náš dvojgólový útočník Tomáš Jurčo a treťou obranca Brent Seabrook, ktorý odohral 1000. zápas v NHL.

Šok prišiel vo chvíli, keď som sa musel prezliecť. Potom si už na nič nespomínam. Je to sen, ktorý mi už nikto nevezme. Môžem ísť domov a povedať to deťom, ktoré to zasa budú rozprávať priateľom," opísal životný zážitok Kanaďan Foster, ktorý pracuje ako účtovník.