Huste.tv - 07.04.2018 11:11

Obrovská tragédia a 14 mŕtvych v Kanade! Havaroval juniorský hokejový tím

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Dopravná nehoda autobusu s kanadským juniorským tímom Humboldt Broncos si vyžiadala 14 mŕtvych a 14 zranených. Informuje o tom portál TSN s odvolaním sa na miestnu políciu. Mužstvo cestovalo na zápas play-off v regionálnej súťaži v štáte Saskatchewan, keď sa dostal autobus do kolízie s nákladným vozidlom. "Sme šokovaní, náš tím už nikdy nebude ako predtým. Naše myšlienky, modlitby a energiu zameriame na vyrovnanie sa s touto tragédiou," povedal prezident klubu Kevin Garinger.

"Môžme potvrdiť, že štrnásť ľudí neprežilo zrážku, ďalších štrnásť previezli do nemocnice s rôznou závažnosťou zranení, traja sú v kritickom stave," uviedla v stanovisku polícia a dodala, že v autobuse sa nachádzalo 28 ľudí vrátane vodiča, hráči boli vo veku od 16 do 20 rokov.

Podobné nešťastie zasiahlo Kanadu pred vyše 30 rokmi. V decembri 1986 havaroval autobus s hráčmi, zhodou okolností, Swift Current Broncos, vtedy zahynuli štyria ľudia. Túto nehodu prežil neskorší hráč NHL Sheldon Kennedy. "Prajem sústrasť obetiam nehody a ich rodinám a prosím, nezdieľajte nepotvrdené správy," odkázal niekdajší hráč Detroitu prostredníctvom twitteru.

Na tragédiu zareagoval aj premiér krajiny Justin Trudeau, ktorý pozostalým kondoloval prostredníctvom twitteru: "Nedokážem si ani predstaviť, čím prechádzajú rodičia. Moje srdce je s každým, koho toto nešťastie zasiahlo."


Ďakujeme za vaše názory