Americký futbal - 22.04.2020 12:20

Niekdajšie hviezdy New England Patriots sa opäť stretnú v Tampe

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: sita

V zámorskej profilige amerického futbalu NFL prichádza k opätovného spojeniu dvoch legiend klubu New England Patriots, teraz však už vo farbách iného tímu. V ďalšej sezóne by za Tampu Bay Buccaneers mali hrať spolu quarterback Tom Brady aj Rob Gronkowski. Tridsaťročný Newyorčan síce pred rokom ukončil aktívnu kariéru, no teraz sa rozhodol vrátiť zo "športového dôchodku".

Buccaneers podľa správ zo zámoria získali Gronkowského a výber v 7. kole draftu nováčikov od Patriots výmenou za štvrtokolový draftový výber. "Rob súhlasil, že v ďalšom ročníku bude hrať za Tampu," informoval jeho agent Drew Rosenhaus.

Brady pritom do Tampy prišiel iba pred niekoľkými týždňami, s Buccaneers podpísal zmluvu na dva roky v hodnote 50 miliónov USD. Elitný "tight end" Gronkowski má v NFL stále platnú zmluvu na jeden rok za 10 miliónov USD. Gronkowski s Bradym sa spolu trikrát podieľali na zisku Trofeje Vinca Lombardiho za triumf v Super Bowle - v rokoch 2014, 2017 a 2018. Ročnú pauzu od amerického futbalu si Gronkowski spestril zápasením vo wrestlingu v organizácii WWE.

Buccaneers doteraz uspeli v Super Bowle len raz - v roku 2002. V ostatnom období sa im však veľmi nedarilo a už dvanásť sezón po sebe nepostúpili do play-off.