Americký futbal - 23.01.2021 15:57

Pán doktor, touchdown!

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Vedenie zámorskej profiligy v americkom futbale NFL poskytlo 7500 vstupeniek na prestížny koncosezónny zápas o Super Bowl pre pracovníkov v zdravotníctve, ktorí už budú zaočkovaní proti koronavírusu. Duel sa uskutoční v nedeľu 7. februára 2021 v Tampe na Floride.

Komisár súťaže Roger Goodell informoval, že okrem spomenutých zdravotníkov sa na súboj dostane ďalších približne 14 500 fanúšikov. Kapacita Raymond James Stadium, ktorý je domov pre klub Tampa Bay Buccaneers, je približne 66-tisíc miest.

Väčšina zdravotníkov na Super Bowle bude priamo z okolia Tampy. Podľa Goodell však všetky kluby majú možnosť vybrať istý limitovaný počet zdravotníkov zo svojich miest. "Títo zdravotníci nasadzujú svoje životy a slúžia ostatným. Dĺžime im teda takúto láskavosť. Veríme, že naša iniciatíva svojou trochou inšpiruje celú krajinu a poukáže na týchto skutočných amerických hrdinov," poznamenal Goodell.

Rovnako ako počas celej sezóna v NFL aj na Super Bowl bude pre divákov povinné prekrytie tváre, dodržiavanie rozostupov, bezdotykové stojany s dezinfekciou na ruky a kontrolovaný pohyb osôb pri vstupe aj odchode. Napriek pandémii koronavírusu 116 doterajších tohtosezónnych duelov NFL navštívilo už približne 1,2 milióna fanúšikov.

Super Bowl obstarajú víťazi oboch konferencií. Vo finále NFC sa predstavia Tampa Bay Buccaneers a Green Bay Packers, v AFC si zmerajú sily Kansas City Chiefs a Buffalo Bills.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora