Novinky - 25.08.2020 11:40

Aj Usain Bolt má koronavírus, nakazil sa pravdepodobne na vlastnej narodeninovej oslave

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

Niekdajší fenomenálny šprintér Jamajčan Usain Bolt má tiež koronavírus. Držiteľ svetových rekordov na 100 aj 200 m sa pravdepodobne nakazil na piatkovej oslave jeho 34. narodenín, na ktorej sa mali zúčastniť aj futbalisti Raheem Sterling z Manchestru City a Leon Bailey z Bayeru Leverkusen. Po oslave sa nechal Bolt otestovať a zostal v izolácii, výsledky u neho potvrdili ochorenie COVID-19. Informácie priniesol britský web www.express.co.uk.

Usain Bolt oficiálne nepotvrdil pozitívny test na koronavírus, na instagrame ešte pred výsledkami testov zverejnil video s odkazom: "Dobré ráno všetci. V sobotu som sa nechal otestovať a dobrovoľne som zostal v ústraní, pretože je to zodpovedné. Nemám žiadne príznaky, ale prosím všetkých priateľov, ktorí so mnou prišli do kontaktu, aby zostali v izolácii."

Ochorenie COVID-19 u osemnásobného olympijského šampióna v pondelok potvrdil jamajský minister zdravotníctva. Video z Boltovej narodeninovej oslavy obletelo sociálne siete a už počas víkendu akciu kritizoval jamajský premiér Andrew Holness. Na akcii totiž účastníci nedodržiavali sociálne rozostupy a viacerí sa nechránili rúškami. "V súčasnosti je potrebná opatrnosť. Je to na každého osobnej zodpovednosti," uviedol.

Na Jamajke doteraz zaznamenali 1413 pozitívnych testov na koronavírus a 16 obetí ochorenia COVID-19, čísla však v ostatnom období rastú rýchlejšie ako predtým, len za ostatné 4 dni zaznamenali v krajine 267 potvrdených prípadov. Na Jamajke zaviedli nočný zákaz vychádzania medzi 23.00 h a 5.00 h, pričom je zakázané stretávanie skupín väčších ako 20 osôb.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora