Novinky - 11.04.2020 14:33

Piloti F1 zorganizujú charitatívne preteky

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Po tom, čo si fanúšikovia Formuly 1 mohli vychutnať dve virtuálne Veľké ceny, prichádzajú so zaujímavým nápadom samotní piloti. Šestica z nich sa totiž rozhodla zorganizovať charitatívne virtuálne preteky, ktorých výťažok pôjde na boj s koronavírusom. Hlavným iniciátorom bol jazdec Ferrari Charles Leclerc.

Práve Leclerc je jedným zo šiestich pilotov F1, ktorý sa závodov zúčastní. Pôjde o tri živé vysielania na internete, kde ľudia môžu prispievať rôznymi čiastkami na boj s koronavírusom. Celkovo sa uskutoční šesť pretekov, počas ktorých by piloti radi vyzbierali 100-tisíc dolárov. Projektu Race for the World sa okrem Leclerca zúčastnia aj Lando Norris, Alex Albon, George Russell, Antonio Giovinazzi a Nicholas Latifi.

K tejto šestici sa pridajú aj piloti nižších sérii. Jediným účastníkom mimo sveta motoršportu by mal byť brankár Realu Madrid Thibaut Courtois. Preteky sú naplánované na tri termíny. Začať by mali dnes o 19:00 nášho času, pokračovať budú v utorok 14. apríla a ukončené budú v piatok 17. apríla. V každom termíne účastníci odjazdia dva závody.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora