Novinky - 05.06.2021 10:00

VC Singapuru nebude ani v tejto sezóne, okno v kalendári by mohli vyplniť ďalšie preteky v USA

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Predstavitelia motoristickej formuly 1 druhý rok po sebe pre pandémiu koronavírusu zrušili Veľkú cenu Singapuru. Tá sa mala uskutočniť 3. októbra, no organizátori v niekoľkomesačnom predstihu informovali, že nebudú schopní zabezpečiť "plný zážitok z pretekov, a zároveň zaručiť zdravie a bezpečnosť fanúšikov, dodávateľov, dobrovoľníkov a personálu".

"Chápeme, že sa naši fanúšikovia tešili na ďalšiu edíciu Veľkej ceny Singapuru. Zrušiť podujatie druhý rok v rade je neuveriteľne ťažké rozhodnutie, ale zároveň nevyhnutné vzhľadom na obmedzenia týkajúce sa organizovania podujatí v Singapure," povedal zástupca riaditeľa pretekov Colin Syn.

Singapur sa v počte prípadov koronavírusu nachádza až v druhej stovke poradia štátov. Denne tam pribúdajú nakazení iba po desiatkach, pričom dosiaľ v krajine zaznamenali 33 úmrtí na ochorenie COVID-19. Za pomerne priaznivé štatistiky Singapur vďačí predovšetkým prísnym obmedzeniam vstupu do krajiny a sledovaniu kontaktov.

Pandémia koronavírusu už spôsobila viacero zásahov do kalendára tohtoročného seriálu F1. Otváracie preteky sezóny v Austrálii preložili z marca na november a VC Kanady naplánovaná na 13. júna bola úplne zrušená. Ďalšie preteky v Číne a Turecku zatiaľ odložili na neurčito. Okienko v kalendári vzniknuté zrušením VC Singapuru by teoreticky mohli zaplniť ďalšie preteky v USA, kde sa v tejto sezóne bude súťažiť v texaskom Austine.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora