Novinky - 07.10.2021 18:34

Maťo Homola sa predstaví na záverečnom podujatí TCR Europe 2021 už tento víkend

Vrcholný európsky pretekársky seriál cestovných vozidiel, TCR Europe má pred sebou záverečné podujatie sezóny, ktoré sa začína už zajtra na pretekárskom okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya. Slovenský automobilový reprezentant, Maťo Homola, bude, samozrejme, pri tom. A s ním aj nová športová televízia JOJ ŠPORT. 

Sezóna európskeho šampionátu preletela skutočne raketovým tempom a pred nami je záverečný, ôsmy víkend. V ňom sa bojuje ešte o veľmi slušnú porciu bodov a Maťo si chce uchmatnúť čo najviac. „Už od pretekov v Spa sa nám darí držať veľmi dobré tempo a tiež získavame dosť veľa bodov. Mám za sebou jedno víťazstvo a jedno druhé miesto z tejto sezóny a z Barcelony by som si tiež chcel trofej z pódia,“ hovorí pred pretekmi.

Maťovi sa v Barcelone minulý rok darilo – podarilo sa mu v kvalifikácii zajazdiť najrýchlejší čas a získať tak pole position. Tento rok bude táto úloha o niečo náročnejšia. Nielen, že je tu ďalších 23 jazdcov, ktorí majú rovnaké ciele, ale aj jeho pretekárske auto je stále znevýhodnené vďaka nastaveniu BoP (Ballance of Performance – dovažovanie a dorovnávanie áut v štartovom poli zmenou nastavení – stanovené promotérom). Chýba mu tak rýchlosť na rovinkách, ktoré sú v Barcelone dve a sú veľmi rýchle.

„Na rovinkách síce strácame, ale Hyundai i30 N TCR je neskutočne silný v technickej časti trate, kde sa budem snažiť bojovať a získavať výhodu. Sezónu skrátka chceme zakončiť najlepšie ako vieme a posunúť sa v celkovom hodnotení čo najvyššie,“ dodáva Maťo. 

Maťo Homola má aktuálne na svojom konte celkovo 163 bodov. K dispozícii je ešte 90 bodov, ktoré sa budú k dispozícii. 10 bodov za najrýchlejšieho jazdca kvalifikácie a 2 krát 40 bodov za víťazstvo v pretekoch.

Ciele na tento víkend sú jednoznačné. Zakončiť kvalifikáciu v TOP 10 a následne skončiť aspoň v jedných pretekoch na pódiu. Nebude to jednoduché, Maťo bude potrebovať aj vašu podporu. Preteky bude vysielať aj nová slovenská športová stanica JOJ Šport. Prvé preteky pôjdu na tejto stanici v nedeľu zo záznamu pred štartom druhých pretekov víkendu. Druhé preteky už bude nová televízia vysielať naživo. Víkend štartuje dvomi voľnými tréningami v piatok.
 

Program TCR Europe 2021 Barcelona:

Piatok, 8.10.
12:10 Voľný tréning 1 (30 min.)
16:20 Voľný tréning 2 (30 min.)
 
Sobota, 9.10.
10:40 Kvalifikácia 1
(20 min.)
11:05 Kvalifikácia 2 (10 min.)
15:40 Preteky 1 (30 min)
 
Nedeľa, 10.10.
13:45 Preteky 2
(30 min)

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora