Basketbal - 28.10.2019 18:00

Tvrdé slová hviezdy NBA po vysokej prehre

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: Martin Pohanič/bleacherreport/youtube

Po dvoch zápasoch novej sezóny NBA začína byť jasné, že dominancia Golden State Warriors sa chýli ku koncu. Po tom, ako družina okolo Stepha Curryho dosiahla v uplynulých 5 rokoch 5 finálových účastí ju včera zasiahla tvrdá realita.

Warriors podľahli Oklahome vysoko 120:92 aj napriek tomu, že v kádri Thunder už nefiguruje jedna z najväčších hviezd súťaže Russell Westbrook. Možno si poviete, že sú to stále len 2 stretnutia. Spôsob, akým sa na palubovke Thunder prezentovala niekdajšia víťazná mašina, však vypovedá o väčšom probléme. V niektorých momentoch dokonca 6-násobní šampióni zaostávali za svojim súperom aj o 40 bodov.

S výkonmi pochopiteľne nie je spokojná ani dlhoročná opora tímu, pivot Draymond Green. „Nemyslel som si, že nám súperi budú takto nakopávať zadky. Je to naozaj zlé. Myslím si, že v súčasnosti ani nevieme, čo je to dobrá obrana. Realita je taká, že hráme úplne na ... ,” vyjadril sa Američan.

Šancu na nápravu budú mať basketbalisti Golden State už dnes v noci, keď nastúpia proti New Orleans Pelicans. Tí podobne ako Warriors stále čakajú na prvú výhru v novom ročníku.

Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora