Basketbal - 24.01.2020 17:29

Hromadná bitka basketbalistov: vzduchom lietali stoličky

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Spojené štáty americké žijú basketbalom. Bez pochýb. A vôbec pritom nemusí ísť o najlepšiu ligu sveta, ale úplne stačí, keď sa stretnú dvaja lokálni rivali na univerzitnej úrovni. Hotový chaos vznikol v zápase dvoch vysokoškolských tímov z Kansasu. Šlo o zápas prestížnej Big 12 Conference v rámci NCAA, ktorá ponúka duely najlepších výberov amerických štátov Iowa, Kansas, Texas, Oklahoma a Západnej Virgínie. Domáci svojho lokálneho rivala zmietli výsledkom 81:59, s čím sa hostia nehodlali zmieriť do posledných sekúnd. To vyvolalo vášne.

Tradičné pasívne plynutie záverečných sekúnd narušil DaJuan Gordon, ktorý loptu vzal a vybral sa z hrozivého manka ubrať dva body. Pod vlastným košom ho však tvrdo zablokoval Silvio De Sousa a pridal k tomu zopár štipľavých slov. Práve táto dvojica sa stala iniciátormi hromadnej bitky, ktorú začali kompletné súpisky z oboch strán a veľmi rýchlo sa agresivita preniesla aj na tribúnu. Vzduchom lietali nielen údery, ale aj stoličky či lavice. Práve De Sousa je aj objektom "reprezentatívnej" fotografie, na ktorej sa zaháňa stoličkou a z pozadia naňho hľadia vystrašení ľudia. Tú mu v poslednej chvíli vytrhol asistent trénera.

Okamžite po hromadnej bitke sa oba celky pobrali do šatní, zmierené s konečným výsledkom. Bizarný kus masochizmu však v sebe našiel rozhodca, ktorý po upokojení situácie nechal obe mužstvá zavolať naspäť na palubovku. Po jeho hvizde totiž ostalo na časomiere 0,1 sekundy do záverečnej sirény a trval na dohratí tohto úseku. Obaja tréneri pre médiá incident odsúdili. Domáci kouč povedal, že to neukázalo tvrdosť hráčov, ale len ich nezrelosť a sebectvo. Hosťujúci šéf lavičky vzal plnú vinu na seba a svojich zverencov, ktorí bitku vyvolali.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora