ME v basketbale U18 - 29.07.2017 10:33

Začína prehliadka európskych talentov a budúcich basketbalových hviezd

Huste Autor: Huste | Zdroj: basket.zoznam.sk, huste

Už dnes to vypukne. Na Slovensko príde výkvet mužského mládežníckeho basketbalu z celého kontinentu. Bratislava a Piešťany budú hostiť európsky šampionát hráčov do 18 rokov, na ktorom sa predstavia mladé talenty i budúce hviezdy.

Titul z vlaňajších ME U18 obhajujú Francúzi. Pred rokom v tureckom Samsune neprehrali jediný zápas a vo finále zdolali aj Litvu. K titulu ich doviedol rozohrávač Frank Ntilikina, ktorého si na júnovom drafte NBA z ôsmeho miesta vybral slávny New York Knicks.

Na podobne talentovaných mladíkov akým je Ntilikina sa môžu tešiť aj diváci na Slovensku. Či už to budú Španiel Sergi Martinez, Rus Daniil Kasatkin, Francúz Jaylen Hoard, Bosniak Sani Campara, Nemec Philipp Herkenhoff, Litovec Arnas Velička či grécke dvojičky Kalaitzakisovci. Všetci majú jedno spoločné – o pár rokov budú žiariť na palubovkách v top európskych súťažiach či v NBA.

Okruh favoritov na zisk titulu je pomerne široký. Okrem Francúzov to budú ďalšie tradičné podkošové veľmoci – Španielsko, Srbsko, Litva a Taliansko. Do bojov o top štvorku budú chcieť zasiahnuť aj mladí Rusi, Gréci, Bosniaci či Nemci. Potom tu budú také tímy, pre ktorých by bol veľký úspech už postup do štvrťfinále. A medzi tieto družstvá bude patriť aj Slovensko.