Novinky - 28.06.2017 15:20

Basketbalový tím Slovenska 18 odletel na prípravu do Turecka

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Mesiac pred začiatkom majstrovstiev Európy v basketbale hráčov do 18 rokov (29. júla - 6. augusta), ktoré sa odohrajú v slovenských mestách Bratislava a Piešťany, odletela slovenská reprezentácia v tejto vekovej kategórií na sústredenie do Turecka. "Hneď pár hodín po prílete hráme s Turkami, takisto aj vo štvrtok a v piatok si potom zmeriame sily s Macedónčanmi. Okrem toho, samozrejme, absolvujeme aj niekoľko tréningov," uviedol pre Slovenskú basketbalovú asociáciu (SBA) tréner SR 18 Richard Ďuriš.

Príprava na domáci šampionát sa ešte len rozbieha. "Sme iba v prvotnej fáze a máme za sebou päťdňový cyklus v Piešťanoch, kde sme pozvali šestnásť hráčov. Z nich sme vybrali tucet, ktorý pocestuje do Turecka. Tam by sme chceli vidieť, v akom stave sú jednotlivci najmä čo sa týka individuálnych činností. Položili sme už aj nejaké základy obrany, ale veríme, že v krajine polmesiaca sa posunieme omnoho ďalej. Konfrontácia s veľmi silným a tradičným účastníkom A-divízie ME nám určite odhalí slabiny," povedal ďalej Ďuriš.

Aj keď s tímom do Turecka nepocestujú štyria hráči, ich šanca ísť na ME je ešte stále reálna. "Táto dvanástka je iba momentálna, na ďalší blok prípravy v Bratislave znova pozveme šestnásť hráčov, aby sme mali čo najviac alternatív," ozrejmil reprezentačný kouč SR "18".