Novinky - 14.07.2017 14:55

Domáci šampionát vrcholom doterajšej kariéry nielen pre kapitána

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Európsky šampionát basketbalistov do 18 rokov budú od 29. júla do 6. augusta hostiť slovenské mestá Bratislava a Piešťany. Svedomite sa na jeden z vrcholov športového programu na Slovensku pripravujú aj slovenskí reprezentanti. "Určite je cítiť menšie vnútorne napätie, nakoľko hráme pred domácim publikom a prvýkrát v A-divízii, no môžem povedať, že každý jeden z hráčov sa už nemôže dočkať, keď to o necelé tri týždne konečne vypukne. Reprezentovať svoju krajinu na majstrovstvách Európy A-divízie je pred všetkým, čo sa mi v kariére zatiaľ podarilo," vyjadril sa pre oficiálnu stránku Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) slovakbasket.sk kapitán slovenského výberu do 18 rokov Jakub Kádaši.

Zverenci trénera Richarda Ďuriša majú za sebou sústredenie v Turecku, kde dvakrát prehrali s domácim výberom 37:67 a 63:80. Nestačili ani na Macedóncov, ktorým podľahli 61:83. "V Istanbule sme hrali tri zápasy počas troch dní a popritom sme aj trénovali, no na ME sa hrá podobným systémom, a tak sa nemôžeme vyhovárať na únavu či podobné faktory. Máme pri sebe skvelý tím trénerov, ktorí určite nájdu odpoveď na všetky otázky a budú s nami riešiť každý jeden nedostatok, ktorý momentálne v našej hre máme, aby sme boli čo najlepšie pripravení na šampionát," pokračoval Kádaši. Momentálne sa výber chlapcov SR "18" pripravuje v Bratislave, budúci týždeň cestuje na prípravné zápasy do Česka, poslednýkrát pred ostrým štartom na ME ho preveria na domácej pôde Litovci.

Kapitána slovenského mládežníckeho tímu prídu do hľadiska v Bratislave podporiť spolužiaci, kamaráti, bývalí spoluhráči aj tréneri, s vyjadreniami ohľadom ambícií družstva bol opatrný. "Nechcem konkretizovať naše ciele, nakoľko sme vôbec prvýkrát v A-divízii, a tak absolútne nevieme, čo môžeme od súperov očakávať. Najdôležitejší je pre nás štvrtý zápas, kde sa rozhodne o tom, či postúpime do najlepšej osmičky. Ja môžem ako kapitán tímu sľúbiť, že do každého stretnutia pôjdeme na sto percent a pred domácim publikom odovzdáme všetky naše sily," uzavrel Kádaši.