Slovakia - 30.07.2017 20:13

Mladí basketbalisti po dramatickom boji podľahli Bosne a Hercegovine

Huste Autor: Huste | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenskí basketbaloví reprezentanti do 18 rokov prehrali v druhom zápase základnej D-skupiny s rovesníkmi z Bosny a Hercegoviny 68:73 (31:36) na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie v Bratislave a Piešťanoch (29. júla - 6. augusta). Najlepším strelcom tímu SR bol s 23 bodmi Dávid Javorský. Zverencom Richarda Ďuriša sa v bratislavskej Hant aréne nedarilo ani v predchádzajúcom stretnutí, v sobotu podľahli Lotyšom 61:78.

Slováci oproti sobotňajšiemu zápasu s Lotyšmi začali v druhom zápase horšie, keď prvú štvrtinu prehrali 13:18. V druhej však zohrali so súpermi vyrovnanú partiu a po polčase prehrávali rovnako o 5 bodov (31:36). Slovenským mladíkom sa vydarila aj tretia štvrtina, v ktorej získali rovnako ako Lotyši 15 bodov, no manko z prvej polovice duelu nezmazali. Záverečná desaťminútovka bolo opäť vyrovnaná, obe mužstvá sa "naťahovali" o každý kôš. V záverečných minútach Slováci nestiahli náskok súpera a prehrali 68:73.

V pondelok je na šampionáte na programe voľný deň, na palubovky bratislavskej Hant arény a piešťanskej Diplomat arény sa vrátia opäť v utorok. Slovákov čaká v závere ťažká skúška v podobe obhajcov titulu z Francúzska. Sily si s nimi zmerajú v Bratislave od 18.00 h.

D-skupina na ME basketbalistov do 18 rokov v Bratislave a Piešťanoch:

Bosna a Hercegovina - Slovensko 73:68 (18:13, 18:18, 15:15, 22:22)
Najlepší strelci: Čampara 20, Čerkezovič 15, Sikiraš 14 - Javorský 23, Majerčák 17, Danielič 6