Slovakia - 05.08.2017 10:29

Slováci prehrali zápas s Ruskom, čaká ich boj o záchranu

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv

Slovenskí basketbalisti do 18 rokov v piatkovom zápase na ME 2017 prehrali v Piešťanoch v skupine o 9.-16. miesto s Ruskom 55:76.

Prvá štvrtina patrila Rusom, ktorí išli rýchlo do trháku a v 8. minúte sa po prvý raz v stretnutí dostali do dvojciferného vedenia. V úvode druhej desaťminútovky znížil Bizub na rozdiel piatich bodov (25:20), ale potom Slováci poľavili v koncentrácii a svojimi chybami dostali súpera na koňa. Rusi kontrovali sériou deviatich bodov za sebou a kouč Ďuriš musel v 16. min počas oddychového času poriadne zvýšiť hlas. Čiastočne to pomohlo, jeho zverenci do konca polčasu skresali manko na 10-bodový rozdiel.

Po zmene strán Rusi pokračovali v sústredenom výkone, v ofenzíve ich ťahal strelecky disponovaný Eršov. Slováci sa snažili, bojovali, ale nedarilo sa im priblížiť k súperovi na dostrel. V 25. minúte viedla zborná 52:36 a s domácimi to vyzeralo zle-nedobre. O niekoľko momentov neskôr bol rozdiel už 20-bodový a Rusi suverénnym krokom kráčali za výhrou. Pohodlný náskok si udržali až do konca a zachránili sa medzi elitou.