Články - 11.01.2019 10:56

V NBA boli fanúšikovia svedkami hrozivého pádu na hlavu

Zdroj: huste.tv/Twitter

Americká NBA priniesla moment, z ktorého behá po chrbte mráz. Postaral sa oň Nerlens Noel z Oklahomy a Andrew Wiggins z Minnesoty, ktorých zrážka vo vzduchu skončila škaredým zranením prvého menovaného. 24-ročný obor z domácich farieb hrozivým spôsobom dopadol na hlavu a niekoľko minút ostal bez pohybu ležať na palubovke. Šlo o situáciu, v ktorej sa Noel snažil zablokovať smečujúceho protihráča. Odniesol si nepekný úder lakťom do tváre, ktorý spôsobil, že jeho telo dopadlo na zem nekontrolovane.

Po strete mnohí hráči a fanúšikovia ani nedýchali a s napätím sledovali, čo s domácim basketbalistom bude. Zdravotníci zatiaľ intenzívne pracovali na tom, aby bol Nerlens Noel v poriadku a po dlhom ošetrovaní priamo v hale ho previezli do nemocnice. Odtiaľ prišli správy, ktoré priniesli do situácie aspoň čiastočné upokojenie. Podozrenia z prasknutej lebky potvrdené neboli a šestka draftu z roku 2013 utrpela "len" otras mozgu.

Viacerí hráči sa v rámci pozápasových vyhlásení pustili do ostrej slovnej prestrelky. "Len som sa snažil agresívne natlačiť k dunku. Pokúsil sa ma zablokovať a myslím, že nešťastne dopadol. Nevidel som presne, čo sa stalo, až kým som ho nevidel ležať na zemi. Pevne verím, že bude v poriadku a čoskoro sa vráti," opísal tvrdý súboj Wiggins. Z tábora City Thunder sa na jeho adresu aj tak ozvalo niekoľko štipľavých slov označujúcich ho za "zákeráka".

Aktualizované informácie o bývalom hráčovi Dallasu či Philadelphie priniesol až oklahomský klub. Hráč cez noc po zápase ostal v nemocnici na pozorovaní, odkiaľ bol s otrasom mozgu prepustený. V NBA je tak zaradený na listinu zranených hráčov, zatiaľ bez informácie o tom, kedy by sa mohol znova vrátiť do akcie.