Články - 11.07.2019 21:45

Na dvere NBA klope Slovák, v hre sú až tri tímy

Zdroj: huste.tv

Fanúšikovia basketbalu by sa mohli v dohľadnej dobe dočkať slovenského zastúpenia v najlepšej lige sveta. Pod drobnohľadom amerických skautov je 25-ročný pivot Vladimír Brodziansky, ktorý sezónu 2018/19 odohral v najvyššej španielskej súťaži a zaradil sa medzi kľúčové postavy tímu Monbus Obradoiro. Ten sa zaradil na konečnej pätnástej priečke osemnásťčlennej tabuľky tamojšej ligy.

Prievidzký rodák sa pritom v minulosti už na severoamerickom kontinente ukázal, keď zabojoval o miesto v kempe pod hlavičkou Toronta Raptors. Kontrakt má momentálne v Galícii platný aj na nasledujúci ročník, no popri Toronte jeho angažovanie má avizovať aj Denver Nuggets a v minulosti si obliekol aj dres Clevlandu Cavaliers počas Letnej ligy NBA.

Dôležitým hráčom bude Brodziansky aj v reprezentačnom tíme. Náš tím sa pripravuje na augustové kvalifikačné duely ME 2021 proti Cypru a Rumunsku. Zaujímavé bude spojenie tohto basketbalistu aj s trénerom Žanom Tabakom, ktorý v minulosti rovnako hrával na pozícii pivota, dokonca ako hráč Hostonu Rockets vyhral NBA.