Články - 18.10.2019 13:15

Hviezda NBA rozvírila vody odvážnym vyhlásením

Martin Pohanič Autor: Martin Pohanič | Zdroj: Martin Pohanič/bleacherreport/youtube

Nová sezóna basketbalovej NBA štartuje v utorok 22. októbra a prípravy všetkých tímov už tak sú v plnom prúde. Titul šampiónov budú obhajovať hráči Toronta Raptors, ktorí v júnovom finále zdolali Golden State Warriors 4:2 na zápasy.

Napriek finálovému zlyhaniu si Warriors dávajú pred začiatkom nového ročníka opäť najvyššie ciele. Je to pochopiteľné vzhľadom na fakt, že od roku 2015 ovládli ligu hneď 3-krát. Nadviazať na úspechy z posledných rokov ale bude čoraz ťažšie. V lete totiž prišli o viacero kľúčových hráčov na čele s hviezdnym Kevinom Durantom. Tím opustili aj bývalý all-star pivot DeMarcus Cousins, MVP finále spred 4 rokov Andre Iguodala, či kľúčoví členovia lavičky Shaun Livingston s Quinnom Cookom.

Najvýraznejšími predsezónnymi posilami sa na druhej strane stali rozohrávač D'Angelo Russell a skvele blokujúci center Willie Cauley-Stein. V mužstve zostali aj najväčšie osobnosti z najúspešnejšieho obdobia v klubovej histórií. Reč je o trojici Stephen Curry, Klay Thompson a Draymond Green. Druhý menovaný ale v uplynulom finále utrpel vážne zranenie kolena, ktoré ho pravdepodobne pripraví o veľkú časť nadchádzajúcej sezóny. Líder tímu Steph Curry napriek všetkým okolnostiam svojim spoluhráčom verí. „Titul je stále našim hlavným cieľom. Vždy to tak bolo. S týmto tímom sme si už prešli všetkým a urobíme maximum pre to, aby sme sa dostali späť na vrchol.

Šancu začať potvrdzovať Curryho slová budú mať Warriors už na budúci štvrtok proti Los Angeles Clippers, keď ich čaká prvý z 82 zápasov základnej časti.

Martin Pohanič

Martin Pohanič

Viac článkov od autora