Články - 12.01.2020 10:44

Bývalý hráč NBA zvažuje zápas v MMA

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Šport často píše rôzne príbehy. Jeden z nich je aktuálne na pretrase u našich severných susedov. Bývalý poľský basketbalista Marcin Gortat totiž uvažuje o tom, že by si vyskúšal zápas v MMA. Na tom by možno ešte nebolo nič príliš zvláštne, ak by pred rokom nepôsobil v najprestížnejšej lige sveta NBA.

Dnes 35-ročný Poliak strávil väčšinu svojej zámorskej kariéry v tíme Washington Wizards, kde si zahral aj s českým basketbalistom Tomášom Satoranským. Gortat bol v roku 2005 draftovaný Phoenixom Suns z 57. miesta v druhom kole draftu NBA. V zámorí odohral viac ako 800 zápasov a svoju kariéru ukončil len vo februári minulého roka, keď ho zo svojich služieb uvoľnil klub Los Angeles Clippers. Novú výzvu však už má v hlave. Rád by sa ukázal v klietke prestížnej poľskej organizácie KSW. Tam by svojimi parametrami rozhodne vytŕčal, veď má 211 centimetrov a 109 kilogramov.

Sám Gortat prehlásil, že ak naozaj k jeho MMA zápasu dôjde, bude to jedine v KSW, pretože ostatné poľské organizácie sú podľa jeho slov smiešne. Predpoklady k bojovým športom jednoznačne má. Jeho otec Janusz je totiž dvojnásobným olympijským medailistom a jeho boxerská bilancia činí 272 výhier, 38 porážok a 7 remíz. Či sa Gortata na niektorom z galavečerov poľskej organizácie dočkáme je zatiaľ otázne. Určite by však jeho prípadný štart lákal obrovskú pozornosť športových fanúšikov.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora