Články - 17.02.2020 20:57

Oplatí sa vidieť viackrát: to najlepšie z All-Star Game NBA

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Basketbal rozhodne patrí medzi športy, ktoré dokážu v rámci exhibícií ponúknuť parádne kúsky, obzvlášť, ak ide o zostavu prešpikovanú hviezdnymi menami. Víkend medzi 15. a 16. februárom patril najväčším hviezdam NBA a už súťaž zručností, ktorá predchádzala samotnému zápasu, ponúkla množstvo parádnych momentov.

Medzi divácky najpopulárnejšie disciplíny sa radí smečiarska súťaž, ktorej víťazom sa stal Derrick Jones z Miami Heat. Ten predviedol dokonale skoordinované ruky a nohy, pričom s loptou vo vzduchu priam čaroval. Jeho finálovému vyzývateľovi a klubovému spoluhráčovi Bamovi Adebayovi nestačilo ani to, že dokázal preskočiť najvyššieho hráča profiligy Taca Falla s 226 centimetrami. Porota, zložená z viacerých bývalých hviezd, sa priklonila na stranu staršieho z tejto dvojice.

Bam Adebayo si chuť napravil v súťaži "všestrannosti" a pridal tak aj druhý víťazný skalp pre Miami. S kombináciou driblingu, streľby a presnosti prihrávok, si vo finále poradil s Domantasom Sabonisom z Indiany Pacers. Trojková streľba vyšla v Chicagu najlepšie Buddymu Hieldovi zo Sacramenta. Táto súťaž mala oproti minulosti pozmenený formát, a to v úprave časového limitu na 69 sekúnd a dve špeciálne trojbodové strely. Do finále súťaže v streľbe sa predral aj Devin Bookers, ktorý na All-Star Game pribudol ako náhradník, no nechal za sebou osvedčené a známejšie mená.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora