Články - 16.03.2020 20:34

Výčitky svedomia? Hlúpy vtip odčinil polmiliónovým darom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Pred časom zarezonoval príbeh francúzskeho basketbalového pivota Rudyho Goberta, ktorý sa na tlačovej konferencii prezentoval pomerne nevhodným vtipom, keď ako výsmech z koronavírusu pochytal všetky novinárske mikrofóny a diktafóny. Následne sa aj s celým tímom Utahu Jazz podrobil lekárskemu vyšetreniu, ktoré ukázalo, že je infikovaný. Jeho žart nabral nový rozmer a od mnohých si zaň vyslúžil veľkú kritiku.

Následne sa ospravedlnil a svoje výčitky svedomia dokázal aj finančným darom, ktorý venoval pracovníkom utahskej Viviant Smart Home, ktorí zo dňa na deň na niekoľko týždňov prišli o prácu a zároveň aj do rodného Francúzska, ktoré je chorobou značne zasiahnuté. V súčte má ísť asi o 500 tisíc amerických dolárov, čo vyznieva ako úprimné ospravedlnenie. "Ide o dary, ktoré odrážajú moje uznanie a podporu všetkým, ktorých sa to týka. Je to jeden z mnohých krokov, ktoré chystám, aby som sa pokúsil spraviť pozitívnu zmenu, zatiaľ čo sa o Covid-19 budem sám vzdelávať," dodal ku svojmu gestu.

Podľa zámorských novinárov sú Gobertove vzťahy s viacerými spoluhráčmi naštrbené. Zatiaľ čo Jazz pripravoval viaceré bezpečnostné opatrenia, mal k nim pristupovať veľmi ľahkovážne a nezodpovedne. Práve od neho sa mal nakaziť aj spoluhráč Donovan Mitchell a takýmto spôsobom sa vírus pomerne rýchlo šíril celou ligou.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora