Články - 19.03.2020 15:22

Presne pred rokom James Harden prepísal históriu NBA

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/NBA.com

Z dôvodu šírenia koronavírusu sa na svete nekonajú takmer žiadne športové podujatia. To znamená, že len ťažko nájdete na internete aktuálnu správu zo sveta športu, ktorá by sa netýkala práve celosvetovej nákazy. Zameriame sa teda na históriu. Presne pred rokom sa totiž podaril husársky kúsok basketbalistovi Jamesovi Hardenovi, ktorý sa stal prvým hráčom v NBA s aspoň tridsiatimi nastrieľanými bodmi proti každému súperovi v jednej sezóne.

V skratke to znamená, že sa mu podarilo proti každému z dvadsiatich deviatich súperov zaznamenať minimálne tridsať bodov v jednom zápase. To všetko dokázal počas jedinej sezóny a stal sa tak historicky prvým basketbalistom, ktorému sa to v najprestížnejšej súťaži sveta podarilo. Métu pokoril v zápase proti Atlante Hawks, v ktorom nastrieľal tridsaťjeden bodov a dopomohol tak svojmu tímu k víťazstvu 121:105.

Minulá sezóna Hardenovi vyšla vynikajúco, najmä čo sa týka individuálnych štatistík. Dostal sa na priemer 36,1 bodu na zápas, čo je doposiaľ najviac v jeho doterajšej kariére. V aktuálnej sezóne, ktorá je bohužiaľ prerušená sa nachádza na hranici 34,4 bodu na zápas. V prípade, že sa ročník napokon dohrá, tak ešte bude môcť atakovať svoj rekord z predchádzajúcej sezóny. Harden počas pôsobenia v NBA vystriedal dva kluby, keď začínal v Oklahome a momentálne pôsobí v Houstone.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora