Články - 21.04.2020 20:43

Rodina Bryanta sa súdi s leteckou spoločnosťou aj výrobcom helikoptér

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Čoskoro to budú tri mesiace od tragickej smrti basketbalovej legendy Kobeho Bryanta. S manželkou Vanessou by navyše nedávno mal výročie svadby, no toho sa nedožil, keďže zahynul spoločne s ďalšími ôsmimi členmi posádky, vrátane jeho trinásťročnej dcéry Gianny. Pozostalí sú teraz odhodlaní zviesť boj, ktorého výsledkom by malo byť vyvodenie zodpovednosti voči konkrétnym ľuďom a spoločnostiam, ktoré pochybili. Na súde pristála žaloba na leteckú spoločnosť Island Express Helicopters, ktorá lety prevádzkuje, a výrobcu týchto dopravných prostriedkov Sikorsky Aircraft Corporation.

Pred časom sa pritom vdova po Bryantovi už na súd obrátila, vtedy však žalovala samotného pilota. Tento raz rozšírila svoje podozrenie z nedbanlivosti a porušenia povinností na celé spoločnosti, ktoré podobné lety realizujú, vyrábajú a udržiavajú helikoptéry v prevádzke. Boj hodlá spoločne s Bryantovcami zviesť aj rodina bejzbalového trénera Johna Altobelliho, ktorý bol na palube spoločne s dcérou. Rovnako k veci pristúpili aj pozostalí po basketbalovej trénerke Christine Mauserovej.

Pasažieri leteli na školský basketbalový turnaj, ktorý mal prebehnúť 26. januára. V hustej hmle na severozápade od Los Angeles však stroj havaroval a zrútil sa. Zverejnené informácie z vyšetrovania tragédie už prezradili, že známky zlyhania motora nájdené neboli. Pilotom bol pritom skúsený letec, ktorý má za sebou desať rokov praxe a počas nich približne osemtisíc hodín. Okrem licencie na lietanie s helikoptérami vlastnil aj inštruktorskú licenciu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora