Články - 05.08.2020 17:06

Podľa neprajníkov karma: odmietol pokľaknúť a vážne sa zranil

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Americký basketbalista Jonathan Isaac bol témou po prvom zápase Orlanda Magic v obnovenej časti NBA a rovnako aj po druhom. Najprv sa o to postaral svojím rozhodnutím, keď pred zápasom proti Brooklynu Nets odmietol pokľaknúť počas hymny. Oba tímy aj ich realizačné tímy predviedli známy "kneeling" počas hymny, aby vyjadrili postoj, že na životoch čiernych ľudí záleží. Isaac si však neobliekol tričko s týmto odkazom, nepokľakol a namiesto toho štátnu hymnu prestál so sklonenou hlavou.

Basketbalový tím Orlando Magic s prejavom odkazu
Zdroj: sita

"Samozrejme, že súhlasím s myšlienkou 'Black Lives Matter', ale neverím na jej demonštráciu v podobe tričiek alebo kľačania. Rasizmus nie je jedinou vecou, ktorá našu spoločnosť trápi. Je témou v našej krajine, ale cítim, že je tu určité posolstvo, ktorým chceme prekonať všetky naše problémy," predniesol presvedčivo pred novinármi krídelník Magic, no nie každý mal pre tento jeho postoj pochopenie. Veľa sa diskutovalo o tom, prečo na seba jediný člen zostavy potrebuje upozorňovať a nezúčastniť sa dohodnutého prejavu celého mužstva a získal si tým neprajníkov. Tí kruto poukazovali na karmu potom, ako si v druhom zápase po reštarte vážne zranil koleno a sezóna preňho predčasne skončila.

V záverečnej štvrtine sa mu pri doskoku pod košom podlomilo koleno a po súboji vyšli informácie o poškodení kolenného kĺbu. Je to veľká rana pre samotného hráča, ale aj pre celý tím. Najmä s ohľadom na formu, v ktorej hral. Proti Brooklynu nahádzal 16 bodov a pridal 6 doskokov, proti Sacramentu stihol pred zranením natriafať štyri body, štyrikrát asistoval a trikrát doskočil loptu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora