Články - 04.09.2020 13:01

Fanúšikovia v LA boli svedkami "najdrahšieho" faulu ročníka

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Šesťzápasovej basketbalovej sérii medzi Los Angeles Clippers a Dallasom Mavericks emócie rozhodne nechýbali a disciplinárna komisia takmer nestíhala vyhodnocovať jednotlivé priestupky. Kým Montrezl Harrell sa rasisticky obul do Luku Dončića, na rovnakom hráčovi sa neskôr vyfauloval aj Marcus Morris. Jeho priestupok proti pravidlám je zo záverečnej konfrontácie prvého kola play-off, keď Slovinca zastavil nedovolene, bez záujmu o loptu a priamo v zápase za to dostal diskvalifikačnú chybu. Emócie ťažko držala aj dallaská hviezda a Slovinec chcel utŕženú facku oplácať. V tom mu zabránili spoluhráči a poslal aspoň niekoľko ostrých slov, po ktorých loptu hodil do nôh rozhodcu. Aj to sa dostalo na stôl disciplinárnej komisie.

Američan vo farbách Clippers za svoj zákrok dostal pokutu 35 tisíc dolárov, faulovaný protihráč dostal k technickej chybe v zápase pätnásťtisícovú pokutu. V konečnom dôsledku však bol spokojnejší celok z Kalifornie, ktorý duel vyhral 111:97 a postúpil do ďalšieho kola. V ňom čelí Denveru, ktorý absolvoval dokonca sedemzápasové prvé kolo s Utahom. Podobný typ dodatočného trestu nie je ničím raritným a NBA ich počas sezóny rozdávala po desiatkach. Tá Morrisova sa svojou výškou stala druhou najvyššou v tejto sezóne, no najvyššou za zákrok počas zápasu.

Nelichotivej štatistike najvyšších pokút v aktuálnom ročníku "kraľuje" Dewayne Dedmon zo Sacramenta a tréner Doc Rivers z LA Clippers. Prvý menovaný dostal pokutu 50 tisíc dolárov za verejnú žiadosť o trade, ktorú kolektívna zmluva v NBA striktne zakazuje. Rivers bol potrestaný za výroky počas tlačovej konferencie, ktoré mu v minulosti už problémy s disciplinárnou komisiou vyniesli. Okrem toho, až šesťkrát bola v aktuálnej sezóne udelená 35-tisícová pokuta.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora