Články - 01.11.2020 22:13

Bývalá hviezda NBA si otvorila obchod s marihuanou

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Vedieť upútať pozornosť aj 23 rokov po ukončení aktívnej kariéry, to vyžaduje poriadnu dávku umenia. Bývalý basketbalista Shawn Kemp to však dokázal. Hviezda Seattlu Supersonics z prelomu 80. a 90. rokov a účastník šiestich Zápasov hviezd mal po konci aktívneho hrania problémy s drogami a o to provokatívnejšie vyznieva fakt, že si teraz otvoril obchod s marihuanou. Sám o ňom hovorí ako o očakávanej franšízovej línii vo výdaji konope po celých Spojených štátoch. Svoj pilotný stánok si otvoril To teraz rozhodne v kontroverznej predajni neskrýva a hrdo sa ku svojmu najnovšiemu projektu hlási.

"Ak by ste sa ma na to spýtali v čase, keď som hrával, pravdepodobne by som do toho nešiel. Veci sa však medzičasom zmenili a s nimi aj spôsob, akým sa robí biznis. Neviem, či existuje nejaká 'správna' cesta, ako promovať a vyrábať produkty z konope, ale myslím si, že my budeme schopní robiť to pozitívnym a profesionálnym spôsobom," sľúbil americkým médiám. Akoby to privolal, prvý prešľap sa už podarilo vyrobiť. Main Street Cannabis, spoločnosť, ktorá jeho obchod zastrešuje a prevádzkuje ďalšie tri washingtonské výdajne, túto pobočku slávnostne predstavila ako prvú, ktorej bude šéfovať černoch. Toto vyhlásenie neskôr vzala späť, no Kemp i tak dúfa, že bude pozitívnym príkladom pre všetkých obchodníkov tmavej pleti a zamestnávať hodlá až štyridsať ľudí.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Shawn Kemp's Cannabis (@kempscannabis),

Svoje meno s obchodom už spojil aj Gary Payton, jeho niekdajší spoluhráč. Súčasťou ponuky obchodu sú aj marihuanové koláčiky, pomenované podľa tohto rozohrávača a ten nechýbal pri slávnostnom otvorení. V časoch, keď táto partia žiarila na scéne NBA, disciplinárna komisia na marihuanu a konope hľadela veľmi prísne, no Kemp verí, že benevolentnejšie nahliadanie naň je súčasťou spoločenskej evolúcie, nielen v Amerike, a svojou troškou tomu hodlá prispieť: "Postupne prichádzame na účinky konope v rôznych oblastiach, ako je medicína či atletické zručnosti. Myslím si, že práve preto NBA svoje pravidlá okresáva," Plne legálna je však marihuana stále len v jedenástich štátoch USA. V ďalších šestnástich je dekriminalizovaná, no väčšinovým postojom k nej je stále ako "nelegálna", hoci v niektorých regiónoch je už naplánované referendum s touto otázkou. Okrem Ohia, Oregonu a Washingtonu, kde je marihuana legálna, Kemp v minulosti hrával aj na Floride. Jej prístup k tejto rastline je striktne obmedzený len na medicínske účely.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora