Články - 27.12.2020 14:26

Basketbalistu zaliala krv. Hviezdu Clippers zranil spoluhráč

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Začiatok nového ročníka NBA našiel Los Angeles Clippers pripravených a po výhre v mestskom derby nad Lakers pokorili aj Denver Nuggets. Duel, hraný na druhý sviatok vianočný, ponúkol prestrelku s 229 bodmi a úspešnejším koncom pre hostí. Tých mohol mrzieť akurát nešťastný krvavý stret spoluhráčov Kawhiho Leonarda so Sergeom Ibakom. Prvý menovaný sa po ňom ocitol v krvi na palubovke a momenty viac pripomínali bojový šport.

Počas záverečnej štvrtiny dostal v snahe o obranný doskok Leonard zásah lakťom do tváre a celkom pochopiteľne šiel okamžite k zemi. Tržná rana na ústach bola zašitá ôsmimi stehmi a ďalšie vyšetrenia potrebné neboli. Jeho spoluhráči pritom po zápase priznali, že prvý moment vyzeral veľmi zle, možno na otras mozgu.

Nič také sa nestalo, 29-ročný krídelník po zápase komunikoval so spoluhráčmi a k dispozícii by mohol byť už na najbližší duel s Dallasom. Ten sezónu začal dvomi prehrami, no Leonardova absencia by bola citeľnou stratou. Veď aj proti Denveru sa pred zranením predviedol 21 bodmi, čo bolo po Paulovi Georgeovi druhým najvyšším číslom v radoch Clippers.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora