Články - 16.01.2021 14:59

Hviezda NBA s vysokou pokutou za rodinnú oslavu počas lockdownu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Zakazujú to hygienici, vláda aj klub. Basketbalista Kyrie Irving napriek tomu na začiatku nového roka navštívil veľké rodinné stretnutie a neminula ho za to pokuta. Bezpečnostný protokol NBA zakazuje návštevu podnikov, barov aj účasť na akciách s viac ako pätnástimi ľuďmi. Opora Brooklynu Nets si to však k srdcu nevzala a sociálnymi sieťami sa rýchlo rozšírilo video aj fotografie, na ktorých boli všetci prítomní bez rúšok a počet ľudí vysoko prevyšoval povolený limit.

Vymeraná mu bola pokuta vo výške 50 tisíc dolárov a okrem toho bol suspendovaný na dva ligové zápasy, čo ho pripraví o ďalšie peniaze v podobe zápasových prémií. Absetoval už predtým z osobných dôvodov a celkom tak vynechal päť zápasov. Túto noc by však proti Orlandu už mal byť svojmu mužstvu k dispozícii. Nets majú zatiaľ vyrovnanú zápasovú bilanciu, keď z trinástich vystúpení zvíťazili sedemkrát a držia sa v hornej polovici tabuľky Východnej konferencie. Väčšina mužstiev pod nimi však má odohraný nižší počet zápasov.


Počas Irvingovho trestu Brooklyn vyhral oba duely, vrátane mestského derby s Knicks

Dvadsaťosemročný rodák z Austrálie, ktorý v minulosti nastupoval aj za Boston a Cleveland, opäť rozvíril kritiku na hlavu športovcov a celebrít, ktoré si pričasto udeľujú výnimky voči rôznym pravidlám a vysielajú tak do spoločnosti nežiaduce neposlušné signály. Alebo sú len viac na očiach a o ich prehreškoch sa tým pádom informuje aj v médiách. Tak či tak, zbytočne sa tým dostávajú do problémov, zbierajú pokuty, tresty a negatívne svetlo vrhajú aj na svojich zamestnávateľov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora