Články - 28.01.2021 22:54

Zákerný úder do slabín potrestaný, LeBronovi Jamesovi faul prešiel

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Pondelkový zápas basketbalovej NBA medzi Dallasom a Denverom poznačil škaredý zákrok pivota Jamala Murrayho na Tima Hardawaya. Toho zasiahol bez záujmu o loptu do slabín a pozornosti disciplinárnej komisie neušiel. Dostal pokutu 25-tisíc dolárov, no dištancu sa obávať nemusí a v ďalšom kole už bol k dispozícii pri natiahnutí víťazného ťaženia svojich Nuggets. Sotva bol jeden prípad zatvorený, na stôl sa dostal ďalší. V úlohe hriešnika je tento raz LeBron James.

Kým Murraymu bola pískaná nešportová chyba priamo v zápase a bol vylúčený, hviezde Los Angeles Lakers zákernosť prešla. Na sociálnych sieťach však viacerí odborníci upozornili, že jeho strčenie do vyskakujúceho Joela Embiida si trest rozhodne pýtalo. Kamerunský basketbalista sa odhodlal zasmečovať cez Jamesa, ktorý jeho výskok nezachytil, do súboja sa prakticky nedostal a riešil to nepekným spôsobom. Letiaceho protihráča vykoľajil z rovnováhy a ten škaredo dopadol na palubovku.

Faul bol o to škaredší, že hráč 76ers, s bodovým priemerom takmer 28 na zápas, mal v minulosti s chrbtom problémy a situácia jeho zotavovaniu určite nepomohla. Priamo v zápase dostal výhodu dvoch trestných hodov, no Philadelphia si pýtala vylúčenie opory Los Angeles. "Toto je jednoznačne nebezpečná hra. Buďte si istí, že ak by šlo o mňa, rozhodne by ma vylúčili," povedal novinárom po stretnutí Embiid.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora